Jak tworzyć zespoły w Microsoft Teams?

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Jak tworzyć zespoły w Microsoft Teams?


Zespoły w programie Microsoft Teams są to grupy osób zebranych w określonym celu, np. do wykonywania zadań, realizacji projektu czy ze względu na wspólne zainteresowania
. Są one zbiorami kanałów, czyli konwersacji na wybrane tematy. Jeśli dopiero rozpoczynasz pracę z MS Teams, możesz wybrać sposób organizacji i konfiguracji zespołu. Jego tworzenie to podstawowa umiejętność, którą powinien znać każdy użytkownik tego programu.
 

 

Tradycyjne tworzenie zespołu w Microsoft Teams 

W klasycznej aplikacji wykonanie tej czynności jest bardzo proste:

● wybierz „Teams” z ikonką trzech postaci

● wejdź w pozycję „Dołącz” lub „Utwórz zespół” na dole listy zespołów

● kliknij „Utwórz zespół”

● wybierz opcję „Od podstaw”

● zdecyduj, jaki to ma być zespół. Może on być: 

     – prywatny – o ograniczonej zawartości i konwersacji dla określonego zestawu osób, 

     – publiczny – dla społeczności lub tematu, do którego wolno dołączyć każdemu w organizacji. 

Wprowadź nazwę dla nowo utworzonej grupy i jeśli chcesz, dodaj opis. Zespół powstanie, gdy klikniesz pozycję „Utwórz”. W przypadku korzystania z urządzeń przenośnych musisz wejść w pozycję „Zespoły” – ikona trzech postaci na dole aplikacji, a następnie w prawym górnym rogu stuknąć w „Zarządzanie zespołami”. Naciśnij „+”, by utworzyć nowy zespół. Dodaj jego nazwę, opis, poziom prywatności i klasyfikację danych.  

 

Tworzenie zespołu w Microsoft Teams na podstawie istniejącego zespołu 

Możesz użyć danych, kanałów i ustawień istniejącego zespołu po to, by wygenerować jego kopię, a następnie skonfigurować ją na nowo: 

● wybierz „Teams” z lewej strony

● kliknij „Dołącz lub utwórz zespół” 

● wejdź w „Utwórz zespół”

● wybierz pozycję „Z grupy lub zespołu”

● kliknij „Zespół”

W tym miejscu znajdziesz listę zespołów, których jesteś właścicielem. Wybierz jeden z nich do skopiowania, a następnie nadaj mu nazwę, dodaj opis, edytuj prywatność i klasyfikację danych, jeśli w organizacji zostało to ustawione. Za pomocą pól wyboru możesz zaznaczyć części zespołów, które chcesz skopiować. Są to np. kanały, karty, ustawienia, aplikacje, członkowie. Zakończ operację przyciskiem „Utwórz”. Jeśli nie wybierzesz opcji skopiowania osób, musisz dodać je samodzielnie.  

 

Tworzenie zespołu według istniejącej grupy 

Jeśli chcesz stworzyć nowy zespół na podstawie istniejącej grupy, zacznij od powtórzenia podpunktów 1-4 z poprzedniego rozdziału. Na końcu wejdź w pozycję „Utwórz z grupy lub zespołu” i wybierz „Microsoft 365 grupy”. Znajdziesz tam listę grup, których jesteś właścicielem. Zaznacz jedną z nich, a zespół o tej samej nazwie zostanie utworzony automatycznie. Będzie miał takich samych członków oraz ten sam stopień prywatności. 

 

Tworzenie zespołu na podstawie szablonu 

Microsoft Teams oferuje także bibliotekę gotowych szablonów, które są szybkie i łatwe do skonfigurowania zespołów. Do wyboru masz zarządzanie projektami, zarządzanie wydarzeniami, usługi handlowe, współpracę finansową, komunikację rządową, opiekę zdrowotną i inne. Jest też możliwość tworzenia szablonów niestandardowych dla organizacji. Po wejściu w „Teams” > „Dołącz lub utwórz zespół” > „Utwórz zespół” > „Wybierz szablon” przewiń w dół i znajdź odpowiedni wzór dla nowego zespołu. Po sprawdzeniu listy kanałów i aplikacji, od których rozpocznie się nowy zespół, wybierz pozycję „Start”. Następnie tak jak w pozostałych przypadkach określ poziom prywatności, nadaj nazwę, dodaj opcjonalny opis i kliknij „Utwórz” na dole ekranu. Zespół zostanie stworzony. 

 


Szukasz kolejnych wskazówek jak efektywniej pracować z Microsoft Teams?

Sprawdź nasze pozostałe artykuły 👇

Powiązane artykuły
Jak tworzyć spotkania w MS Teams? 
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Jak tworzyć spotkania w MS Teams? 
Jak udostępniać ekran w MS Teams? 
Najnowsze artykuły
Jak udostępniać ekran w MS Teams? 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja