Czy powrót do pracy po wakacjach musi być stresujący?

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Czy powrót do pracy po wakacjach musi być stresujący?

Każdy urlop kiedyś się kończy… Niezależnie od tego, czy spędziłeś go na malowniczej wyspie pośrodku Oceanu Spokojnego, czy w zaciszu własnego domu, powrót do pracy zawsze staje się pewnym wyzwaniem. Dobierając odpowiednie narzędzia do pracy, możesz jednak znacznie ułatwić sobie to zadanie. Dzięki wykorzystaniu pełnego potencjału, który drzemie w tych niepozornych instrumentach, masz możliwość szybkiego wdrożenia się do swoich obowiązków nawet po najdłuższym urlopie. Czy wiesz które z nich mogą być najbardziej przydatne?

Nie pozwól, żeby zapanował chaos!

Pomyśl o sytuacji, w której już chwilę po powrocie do pracy zauważasz chaos w organizacji Twojego działu. Szybko orientujesz się, że już kilka minut temu powinieneś uczestniczyć w trzech spotkaniach równocześnie. Na dodatek Twoi współpracownicy nie zorientowali się, że od kilku dni czeka na nich niedokończony projekt. Siadasz w swoim ulubionym fotelu i zastanawiasz się – czy może być jeszcze gorzej? Po kilku chwilach dostajesz jednak telefon od swojego przełożonego. Okazało się, że właśnie został przydzielony Ci kolejny duży projekt. Zastanawiasz się, czy uda Ci się cokolwiek jeszcze zorganizować w tym wielkim, nieoczekiwanym chaosie.

Tej sytuacji można było jednak w prosty sposób uniknąć. Przy wykorzystaniu Plannera od Microsoftu zarówno Ty, jak i Twój zespół możecie precyzyjnie zaplanować działania nawet podczas nieobecności któregoś z współpracowników. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że nic Was nie zaskoczy. To narzędzie sprawdzi się zarówno przy zarządzaniu małym zespołem, jak i dużą grupą osób. Zastosowanie przydzielania zadań do konkretnych osób pomoże w organizacji prazy i uniknięciu bałaganu przy przydzielaniu im kolejnych misji.

Jeśli chcesz, żeby Twój zespól pamiętał o swoich zadaniach, idealnym rozwiązaniem będzie uruchomienie powiadomień w Plannerze. To sprytne rozwiązanie pozwoli na utrzymanie jeszcze lepszej organizacji w Twojej firmie. Warto skorzystać z niego szczególnie wtedy, gdy na czas swojej nieobecności powierzasz swoje najpilniejsze zadania innym osobom. Dzięki powiadomieniom, Twoi zastępcy będą doskonale pamiętać o wykonaniu nowych, niezbędnych zadań. 

Jak podsumować rozmowy?

Kiedy wracasz do pracy po dłuższej nieobecności, w Twojej skrzynce czeka mnóstwo wiadomości. Przy pierwszej porannej kawie próbujesz czytać po kolei każdą z nich z nadzieją, że uda Ci się coś zapamiętać. Niestety, podczas Twojej nieobecności na Twojego maila przyszło zbyt dużo wiadomości. Z każdą kolejną coraz bardziej tracisz nadzieję, że kiedykolwiek „odkopiesz się” z przeczytaniem ich. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby nie pominąć ważnych informacji, ale przy okazji nie stracić też całego dnia tylko na odczytywaniu kolejnych nowych maili. 

Pomocną dłoń wyciągnąć do Ciebie może w takiej sytuacji Microsoft Copilot. To wirtualny asystent AI, który podsumuje dla Ciebie wszystkie najnowsze maile. Jeśli k0rzystasz z licencji Copilot for Microsoft 365, możesz zlecić mu streszczenie korespondencji, która podczas nieobecności trafiła do Twojej skrzynki. Copilot z łatwością wybierze dla Ciebie tylko te informacje, które naprawdę są istotne. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu, który wykorzystasz na inne, bardziej wymagające czynności.

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo Twoich danych.Copilot nie wykorzysta ich do niczego innego, niż to, o co go poprosisz. Żadna informacja czy mail nie zostanie przekazana do osób trzecich. Dzięki tej gwarancji, Copilot staje się jednym z najbezpieczniejszych narzędzi wykorzystujących technologię AI. To kolejny powód, by pozwolić mu pomóc Twojej firmie w codziennej, żmudnej pracy!

Spokojny powrót do pracy – to możliwe!

Wybór odpowiednich narzędzi do pracy pomoże Ci w bezproblemowym powrocie do obowiązków po urlopie. Dzięki temu zyskasz sporo czasu i znacznie szybciej w pełni wrócisz do powierzonych Ci wcześniej obowiązków. Dostosowane do specyfiki Twojego stanowiska narzędzia staną się ułatwieniem i niezbędnym pomocnikiem podczas organizacji pierwszych powakacyjnych dni w pracy.

Potrzebujesz pomocy w doborze narzędzi do Twojej organizacji? Napisz do nas! Chętnie pokażemy Ci, jak w prosty sposób możesz usprawnić pracę w Twoim przedsiębiorstwie.

Powiązane artykuły
Workation, czyli jak połączyć pracę, rodzinę i wakacje
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Workation, czyli jak połączyć pracę, rodzinę i wakacje
Efektywna praca biurowa? Wykorzystaj funkcje Outlook!
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Efektywna praca biurowa? Wykorzystaj funkcje Outlook!
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja