Dodatki do Microsoft Teams – możliwości i pakiety

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Dodatki do Microsoft Teams – możliwości i pakiety

Jeśli standardowy komunikator do wideokonferencji i czatów jest w twojej organizacji niewystarczający, musisz znaleźć dla niego zamiennik, albo po prostu wgrać odpowiednie dodatki. Microsoft Teams w wersji podstawowej sprawdza się w wielu formach komunikacji. Może jednak być dodatkowo rozbudowany po to, by przeprowadzane spotkania były bardziej profesjonalne, a rozmowy uwzględniały także połączenia telefoniczne. 

 

Teams Rooms w wersji darmowej 

 

Dodatek Teams Rooms i współpracujące z nim urządzenia pozwalają stworzyć spójny system wideokonferencji. Jest to usługa przeznaczona przede wszystkim dla firm, w których spotkania online są na porządku dziennym. Doskonale sprawdza się w organizacjach, gdzie tylko część osób pracuje zdalnie. Podstawowa wersja Basic jest darmowa i ogranicza się do 25 pokojów. Oferuje natychmiastowe dołączanie do spotkań, łatwe i bezprzewodowe udostępnianie zawartości, a także możliwość współpracy w czasie rzeczywistym dzięki kanwie cyfrowej.  

 

Teams Rooms Pro 

 

Jest to usługa płatna w subskrypcji rocznej. Poza możliwościami wersji standardowej oferuje zaawansowane środowiska spotkań (np. układy wideo, alerty w dymkach czatu, dostosowania), zarządzanie pokojami poprzez sztuczną inteligencję (automatyzacja aktualizacji, wykrywanie problemów na dużą skalę), zabezpieczenia klasy korporacyjnej (kontrola dostępu, konfiguracja zdalna, analiza urządzeń, integracja z zarządzaniem usługami IT) oraz obsługiwanie urządzeń audio i wideo przez sztuczną inteligencję. Cena ustalona przez Microsoft wynosi €33.70, jednak jest możliwość wypróbowania tej usługi bezpłatnie.  

 

Telefon w Microsoft Teams 

 

Teams Phone to kolejny dodatek, dzięki któremu możesz rozbudować tradycyjną komunikację w aplikacji Microsoft o rozmowy przeprowadzane z telefonów stacjonarnych i komórkowych. W niewielkiej cenie otrzymujesz rozwiązanie chmurowe, które nie potrzebuje tradycyjnych linii telefonicznych i urządzeń do systemów lokalnych. Wersja standard w cenie €6.70 miesięcznie za użytkownika obejmuje: 

     ●   nawiązywanie oraz odbieranie rozmów głosowych i wideo w sieci PSTN lub przez połączenia internetowe, 

     ●   system telefoniczny w chmurze, 

     ●   dołączanie do rozmów z szeregu urządzeń, 

     ●   płynne przełączanie konwersacji między urządzeniami, 

     ●   możliwość integracji planów połączeń z telefonami komórkowymi, 

     ●   bezawaryjne działanie na poziomie 99,9%.  

W tej wersji możesz przenieść pakiet telefoniczny swojego operatora. Teams Phone z planem połączeń telefonicznych to numer telefonu i usługa PSTN od firmy Microsoft w cenie €16.90 miesięcznie. Dodatek telekomunikacyjny jest również dostępne w Microsoft 365 E5, gdzie dostępne są inne aplikacje i usługi biurowe oraz zabezpieczenia klasy korporacyjnej.  

Powiązane artykuły
Jak połączyć Microsoft Teams z popularnymi aplikacjami?
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Jak połączyć Microsoft Teams z popularnymi aplikacjami?
7 powodów dla których warto używać Microsoft Teams
Aplikacje Microsoft 365
7 powodów dla których warto używać Microsoft Teams
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja