Poznaj korzyści z wdrożenia Microsoft SharePoint w Twojej firmie

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Poznaj korzyści z wdrożenia Microsoft SharePoint w Twojej firmie

Microsoft SharePoint to mobilny, inteligentny intranet, który ułatwia codzienną pracę w wielu firmach bez względu na to, czy są średnim przedsiębiorstwem czy międzynarodową korporacją. SharePoint Online umożliwia bezproblemowe gromadzenie i udostępnianie plików oraz lepszą organizację działań zespołowych. Wielu naszych klientów ceni sobie SharePointa za jego intuicyjność, bezpieczeństwo oraz integrację z innymi usługami Microsoft 365. Poznaj korzyści dla których warto zastanowić się nad wdrożeniem Microsoft SharePoint w Twojej firmie. 

 

Repozytorium plików dostępne z dowolnego miejsca 

Dostęp do najważniejszych plików i dokumentów, niezależnie od tego, gdzie w danej chwili znajdują się Twoi pracownicy, pozwala na efektywną pracę całego zespołu. Praca zdalna lub praca w modelu hybrydowym choć uchodzi za wygodniejszą i bardziej pożądaną, wymaga również pewnych usprawnień i dostosowania infrastruktury. Pierwszym krokiem jest zapewnienie dostępu do dokumentacji i niezbędnych plików – SharePoint to gwarantuje.  

 

Nadawanie odpowiednich uprawnień wybranym osobom  

Microsoft SharePoint daje Ci możliwość konfiguracji uprawnień – dzięki temu informacje przeznaczone tylko do wiadomości zarządu firmy, nie trafią w przypadkowy sposób do stażystów czy praktykantów. Masz lepszą kontrolę nad tym, co dzieje się w firmie, a to podnosi poziom jej cyberbezpieczeństwa.  

 

Wszystkie wersje plików w jednym miejscu 

Zdarzyło Ci się kiedyś wspólnie z kilkoma osobami pracować nad bardzo ważnym projektem? Jesteśmy niemal pewni, że tak. Najpierw była burza mózgów, później wstępnie stworzone dokumenty (np. plik z budżetem marketingowym na cały rok), a w kolejnych dniach ich dalsze wersje. Łatwo się w pogubić, która wersja jest tą najbardziej aktualną, jeśli nie masz pewności kto nad nią ostatnio pracował i gdzie ją zapisał, prawda?  

W Microsoft SharePoint możliwe jest nie tylko zapisywanie wcześniejszych wersji plików i ich odtwarzanie, ale również wspólna edycja! W ten sposób masz pewności, że raport przygotowany przez dział sprzedaży, który właśnie zamierzasz otworzyć, jest zaktualizowany.  

 

Bezpieczne przechowywanie danych firmowych 

Cyberbezpieczeństwo w tym tekście już się pojawiło i to nie bez powodu. Dane firmowe muszą być gromadzone i przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami, dotyczy to zarówno danych firmowych, jak i wrażliwych danych klientów. Firmy, które zbyt lekkomyślnie podchodzą do tych kwestii są o wiele bardziej narażone na cyberataki takie jak phishing czy wyciek danych. Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby Twoja konkurencja miała dostęp do zamówień Twoich klientów złożonych w Twoim dziale sprzedaży? 

Będzie to miało fatalne skutki finansowe, prawne i wizerunkowe. Utrata zaufania klientów to zdecydowanie mniejsze zyski. Natomiast konsekwencje prawne to finansowa kara administracyjna. Może ona wynosić maksymalnie 10 milionów euro lub 2% całkowitego rocznego obrotu przedsiębiorstwa z poprzedniego roku obrotowego. 

Nie musisz wprowadzać od razu najbardziej zaawansowanych rozwiązań do swojej firmy – metoda małych kroków również świetnie się sprawdzi, a wdrożenie SharePoint Online może być dobrym początkiem. Dzięki tej usłudze możesz między innymi przypisywać zadania oraz dostępy poszczególnym osobom, przechowywać dokumenty w chmurze oraz stosować uwierzytelnianie wieloskładnikowe.  

 

Dopasowywanie do wielkości firmy 

Jak wspomnieliśmy na początku – SharePoint Online znajdzie zastosowanie zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i dużych firmach. SharePoint Online jest dostępny zarówno w wybranych pakietach Microsoft 365, jak i w oddzielnych planach, dzięki temu możesz wybrać opcję, która najbardziej odpowiada potrzebom Twojej firmy, otrzymując idealnie dopasowane korzyści.  

 

Czy warto? 

Microsoft SharePoint daje możliwość pracy z dowolnego miejsca, zapewnia lepszą komunikację między pracownikami, szybszy obieg dokumentów oraz bezpieczne przechowywanie danych. Oprogramowanie jest odpowiednie zarówno dla większych, jak i dla mniejszych firm. Warto z niego korzystać, aby usprawnić codzienną pracę.  

Jeśli masz dodatkowe pytania – jeden z naszych ekspertów chętnie Ci pomoże. Umów się na bezpłatną konsultację i sprawdź, czy SharePoint jest tym, czego potrzebuje Twoja firma.

Powiązane artykuły
Intranet firmowy w Microsoft SharePoint – czym jest i do czego służy 
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Intranet firmowy w Microsoft SharePoint – czym jest i do czego służy 
Obieg dokumentów w Microsoft SharePoint – dlaczego warto?
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Obieg dokumentów w Microsoft SharePoint – dlaczego warto?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja