Microsoft 365 Business Premium – czy sprawdzi się w Twojej firmie?

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Microsoft 365 Business Premium – czy sprawdzi się w Twojej firmie?

Microsoft 365 Business Premium – czy sprawdzi się w Twojej firmie?  

Oprogramowanie  w każdym przedsiębiorstwie powinno uwzględniać aplikacje do przeprowadzania codziennych zadań na poszczególnych stanowiskach, jak i narzędzia do zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na wszystkich służbowych urządzeniach. Doskonałą platformą zwiększającą produktywność w małych i średnich firmach jest Microsoft 365 Business Premium. Odpowiedź na pytanie, czy spełni twoje wymagania, znajdziesz w poniższym tekście.  

 

Podstawowe informacje dotyczące wdrożenia pakietu Premium 

Pod pojęciem przystosowania do małych i średnich firm kryje się maksymalna liczba 300 licencji platformy dla jednej organizacji. Klienci mają możliwość dodawania i mieszania subskrypcji w chmurze. Ponadto Microsoft 365 Business Premium można łączyć z planami i dodatkami platformy Azure, a także usługami Dynamic 365 oraz Enterprise Mobility + Security. Urządzenia działające na systemach iOS, Android, Windows i Mac, które podłączają się do firmy, także są zabezpieczane. Nie wszyscy pracownicy muszą mieć wykupioną subskrypcję, choć to oczywiście wiąże się z ograniczeniem ochrony na ich stanowiskach. Pomoc techniczna Microsoft jest dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. 

 

Wysokie standardy bezpieczeństwa na wielu urządzeniach 

Poza programami Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, Exchange, OneDrive, Skype dla firm, Teams i SharePoint pakiet Business Premium zawiera zaawansowane funkcje zabezpieczeń i zarządzania urządzeniami, które doskonale sprawdzają się w małych i średnich firmach. Usługa Microsoft Defender zapewnia ochronę przed wyłudzaniem danych oraz działaniem złośliwego oprogramowania. Azure Information kontroluje dostęp i przesyłanie informacji poufnych. Archiwum Exchange Online ochrania dane, utrwala je i tworzy kopie zapasowe. Bezpieczeństwo tożsamości odbywa się poprzez wieloskładnikowe uwierzytelnianie, samoobsługowe resetowanie haseł oraz dostęp warunkowy. Dzięki spójnej konfiguracji zabezpieczeń dane twojej firmy pozostaną niezagrożone niezależnie od tego, na jakich urządzeniach je przechowujesz. 

 

Bezpieczne użytkowanie prywatnych urządzeń do celów służbowych 

Pracownicy często wolą wykorzystywać do pracy swoje osobiste smartfony, tablety i laptopy. Wiąże się to ze znacznym zwiększeniem ryzyka wycieku poufnych informacji. Microsoft 365 Business Premium uwzględnia ochronę danych pakietu Office, poczty e-mail, kalendarza, kontaktów i innych dokumentów poprzez egzekwowanie zasad. Wśród nich jest np. automatyczne usuwanie danych biznesowych po określonym upływie czasu czy przeprowadzanie weryfikacji z użyciem kodu PIN lub odcisku palca. Zarządzanie aplikacjami mobilnymi zapewnia usługa Intune. Microsoft Defender na komputerach z oprogramowaniem Windows umożliwia przeprowadzanie automatycznych aktualizacji, wyłączanie ekranów po upływie określonego czasu czy usuwanie danych ze skradzionych urządzeń za pośrednictwem centrum administracyjnego.  

 

Powiązane artykuły
Microsoft 365 w małych i średnich przedsiębiorstwach
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Microsoft 365 w małych i średnich przedsiębiorstwach
Microsoft 365 dla dużych firm 
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Microsoft 365 dla dużych firm 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja