Microsoft 365 w małych i średnich przedsiębiorstwach

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Microsoft 365 w małych i średnich przedsiębiorstwach

Microsoft 365 w małych i średnich przedsiębiorstwach 

Platforma Microsoft 365 została utworzona w 2017 r. dla klientów korporacyjnych. Łączyła w sobie cechy systemu Windows, programy Office oraz funkcje pakietu Enterprise Mobility and Security (EMS). Obecnie jest ona kierowana do klientów indywidualnych (pakiet Personal dla 1 osoby lub pakiet Family dla maksymalnie 6 osób) oraz do firm. Przeczytaj, jakie korzyści dzięki niej mogą zyskać małe i średnie przedsiębiorstwa. 

 

Business Basic 

Microsoft 365 dla małych i średnich firm jest sprzedawany w kilku pakietach. Business Basic uwzględnia wszystkie podstawowe aplikacje wraz z ich najważniejszymi funkcjami: 

  • Word
  • Excel
  • PowerPoint 

Ta oferta uwzględnia pocztę e-mail klasy biznesowej, 1 TB magazynu w chmurze, telefoniczną i internetową pomoc techniczną oraz standardowe zabezpieczenia Windows. Użytkownicy mają możliwość korzystania zarówno z aplikacji internetowych, jak i mobilnych. Czaty i spotkania mogą obejmować nawet 300 uczestników.  

 

Business Standard oraz Business Premium  

Rozwinięciem wersji Basic, poprzez dodanie programów Access oraz Publisher na komputery PC, jest pakiet Business Standard. Został on wzbogacony m.in. o narzędzia do rejestracji uczestników i raportowania, możliwość zarządzania terminami spotkań z klientami, łatwe prowadzenie seminariów internetowych oraz funkcje premium w klasycznych wersjach programów Office. Bardziej rozszerzonym pakietem jest Business Premium, który oprócz całej podstawowej zawartości, ma także zaawansowane zabezpieczenia, ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi oraz kontrolę dostępu i danych. Pakiet ten zawiera również usługi Intune oraz Azure Information Protection.  

 

Od niedrogich pakietów po zaawansowane funkcje 

Poza zakresem podstawowych pakietów Microsoft uwzględnia wiele usług dodatkowych, z którymi warto się zapoznać. Dzięki konferencjom głosowym możesz brać udział w spotkaniach w Teams bez połączenia internetowego. Dodaj w tej aplikacji usługę Telefon i zacznij korzystać z wielopoziomowych automatycznych recepcjonistek, kolejek rozmów i możliwości ich przełączania. Jest również opcja strumieniowego przesyłania swojego środowiska wraz z zawartością, aplikacjami i ustawieniami z chmury na dowolne urządzenie. To tylko niektóre z usług dodatkowych. 

Poszczególne plany biznesowe oczywiście różnią się ceną, jednak Microsoft daje możliwość wypróbowania każdego z nich bezpłatnie przez 1 miesiąc. Opłat dokonuje się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to plan miesięczny, który można anulować w dowolnym momencie. Druga opcja to roczna subskrypcja uwzględniająca rabaty. W tym przypadku jest możliwość płacenia w formie miesięcznej lub rocznej. 

Powiązane artykuły
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Zastosowania Microsoft 365
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Dlaczego Janusz nigdy nie zarobi miliona?
Najnowsze artykuły
Dlaczego Janusz nigdy nie zarobi miliona?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja