Microsoft Create – co to?

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Microsoft Create – co to?

Microsoft w swoim szerokim wachlarzu narzędzi, znalazł miejsce na pomocnika w pracy kreatywnej. Tę właśnie rolę spełnia Create – usługa, choć niepopularna, to świetnie sprawdzająca się podczas kreatywnej pracy. Może pomóc Ci w lekkiej zmianie designu Twoich zaproszeń czy listów, albo zaoferuje jeden z wielu gotowych obrazów, który możesz wykorzystać w swoich mediach społecznościowych. Brzmi kusząco?

Microsoft Create to rozwiązanie, z którego możesz korzystać, gdy brak Ci inspiracji lub czasu na oddanie się pracy kreatywnej. To baza szablonów, które możesz wykorzystać do tworzenia wyjątkowych projektów (głównie, ale nie tylko!) do celów prywatnych. W jaki sposób wykorzystać ją do efektywnej pracy twórczej?

 

Kreatywność na co dzień

Czy pracując na co dzień ze stosem dokumentów i być może nieco bardziej techniczną specyfikacją, można z powodzeniem zająć się choć na chwilę pracą kreatywną? Przyjrzyjmy się bliżej sytuacji, w której przez cały dzień zajmujesz się pilnymi sprawami w swojej firmie. Sprawdzanie faktur czy kolejnych umów zawartych z Twoimi kontrahentami zajmuje Ci długie godziny. Późnym popołudniem przypominasz jednak sobie, że planowałeś dziś stworzyć plakat promujący sąsiedzki piknik. Nie masz już jednak ani siły, ani czasu na to, żeby zająć się tym zadaniem. Jak pomóc sobie w takiej sytuacji?

Rozwiązanie jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Narzędzie Create to prawdziwa baza wielu ciekawych szablonów, które możesz wykorzystać do swoich niekomercyjnych projektów. Dzięki prostej wyszukiwarce i intuicyjnemu podziałowi szablonów na konkretne kategorie, możesz szybko znaleźć odpowiadające Ci wzór i dostosować go do swoich potrzeb. Szybkie wrzucenie na zdjęcie chwytającego odbiorcę sloganu? A może zamiana kolorów w kluczowym miejscu edytowanego przez Ciebie obrazka? Te i inne funkcje możesz odkryć w bezpłatnym narzędziu od Microsoft. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które cenią sobie kreatywną pracę, jak i dla tych, dla których stanowi ona jedynie dodatek do wielu codziennych obowiązków.

Korzystając z narzędzia Microsoft Create, w mgnieniu oka wybrałeś szablon grafiki do swojego wpisu. Możesz być z siebie naprawdę zadowolony – nie tylko zadbałeś o profesjonalny wygląd swojego postu, ale przede wszystkim wykonałeś to zadanie niezwykle szybko. Ta sytuacja świetnie pokazuje, że dobre rozwiązania wcale nie muszą być trudne!

 

Stwórz niepowtarzalny design

Aż 68% całej światowej populacji korzysta obecnie z różnorodnych mediów społecznościowych. Żeby Twoje kanały cieszyły się zainteresowaniem, musisz tworzyć niemal perfekcyjne wpisy, do których dodasz profesjonalnie wyglądającą grafikę. Nieważne, czy na swój profil dodajesz jedynie zdjęcia z wakacji, czy też taktujesz go jako pamiętnik i chcesz stać się inspiracją dla innych – to właśnie dzięki dobrej grafice możesz trafić do szerszego grona odbiorców.

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz przyspieszyć pracę nad kreatywnymi projektami? Otwórz głowę i spójrz – Microsoft Create może pomóc Ci w tym zadaniu! Jeśli na co dzień korzystasz z innych rozwiązań tej firmy, zauważyłeś już, że jest ona niezawodnym pomocnikiem podczas pracy. Warto zaufać tym narzędziom również podczas pracy nad projektami nieco bardziej prywatnymi.

Dzięki Create z łatwością możesz stworzyć grafikę, którą umieścisz w mediach społecznościowych. Wybierz odpowiedni szablon z ogólnodostępnej bazy i daj się ponieść swojej kreatywności! Możesz dowolnie edytować wybrany przez Ciebie wzór – od dodania swojego napisu, po wstawienie zdjęcia czy elementów graficznych idealnie pasujących do tego projektu. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia, udostępnione przez Ciebie posty będą przyciągać rzeszę fanów! Nawet wtedy, gdy zdecydujesz się na opisanie trudnego czy mało nośnego tematu.

 

Zaproś współpracowników na wydarzenie

Wyjątkowy dzień zasługuje na wyjątkową oprawę graficzną! Pomyśl o sytuacji, w której wraz ze swoim przełożonym zaplanowałeś niespodziankę dla swoich współpracowników. By utrzymać dobre relacje w zespole, przygotowaliście małe spotkanie integracyjne, które ma odbyć się już za par dni. Zastanawiacie się jednak, jak powiadomić o tym innych pracowników. Wydaje Wam się, ze wysłanie zwykłego maila informującego o wydarzeniu nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jak inaczej jednak możecie poradzić sobie z takim wyzwaniem?

Żeby stworzyć idealne zaproszenie, wystarczy sięgnąć do bazy szablonów Microsoft Create! Dzięki możliwości dostosowania projektów do własnych potrzeb, możesz bez przeszkód edytować wszystkie niezbędne elementy zaproszenia.  Dodanie daty czy miejsca wydarzenia nigdy nie było prostsze! Szablony dostępne w Create nie tylko pomogą Ci w szybkim wykonaniu zadania, ale przede wszystkim pokażą, gdzie najlepiej umieścić najważniejsze informacje związane z wydarzeniem. To sprawia, że taka współpraca staje się niezwykle owocna i płynna.

 

Czym jest Microsoft Create?

Współpracując na co dzień z produktami Microsoft, warto zainteresować się wykorzystaniem ich w nieco bardziej prywatnych projektach. Szukasz możliwości rozwoju swojego kanału w mediach społecznościowych lub sposobu na zaproszenie innych na ważne wydarzenie? Baza szablonów dostępna praktycznie od ręki jest znakomitym pomocnikiem w tej kwestii. Intuicyjne poruszanie się w niej i prosty sposób wyszukiwania kolejnych szablonów to tylko niektóre zalety tego wyjątkowego, choć nie do końca jeszcze docenionego przez użytkowników narzędzia. Warto jednak rozważyć współpracę z nim podczas przygotowywania kreatywnych projektów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat komercyjnego wykorzystania projektów w Microsoft Create, koniecznie skontaktuj się z nami. Gwarantujemy, że nasi specjaliści znajdą dla Ciebie idealnie dopasowane rozwiązanie.

Powiązane artykuły
Jak wykorzystać Microsoft Create w codziennej pracy?
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Jak wykorzystać Microsoft Create w codziennej pracy?
Kartki świąteczne? Skorzystaj z bezpłatnych szablonów!
Najnowsze artykuły Usługi Microsoft
Kartki świąteczne? Skorzystaj z bezpłatnych szablonów!
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja