Uwolnij swoją kreatywność!

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Uwolnij swoją kreatywność!

W każdym z nas drzemie odrobina szaleństwa! Choć na co dzień staramy się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki i być przy tym profesjonalni, bez wątpienia wszyscy mamy czasami ochotę na porzucenie nudnych tabelek w Excelu i zrobienie czegoś zwariowanego. A co gdybym powiedział Ci, że jest to możliwe nawet w biurze?

Chociaż Microsoft kojarzy się przede wszystkim z profesjonalnymi narzędziami do pracy, w jego ogromnym wachlarzu możliwości można znaleźć też nieco inne funkcje. Jednymi z najbardziej niedocenionych są te, które pobudzają kreatywność użytkowników. Czy wiesz już w jaki sposób możesz wykorzystać swoje narzędzia do codziennej pracy w momencie, gdy najdzie Cię ochota na kreatywne spędzenie czasu? 

 

Pokoloruj obrazek – niekoniecznie według wzoru

Przypomnij sobie jeden z wielu dni, które spędziłeś w najmłodszej klasie w szkole. Sięgnij pamięcią do mnóstwa godzin, podczas których skrzętnie kolorowałeś ulubionymi kredkami kolejne strony zadań zadanych przez nauczycielkę. Wesołe kolorowanki stały się synonimem beztroskiego dzieciństwa, do którego chętnie teraz wracasz. Czy w dorosłym życiu możesz jeszcze choć przez chwilę poczuć dziecięcą beztroskę?

Odpowiedzią na to pytanie stają się specjalne kolorowanki, które możesz bezpłatnie pobrać ze strony Microsoft Create. Dzięki nim obudzisz swoją kreatywność jak na lekcjach plastyki w szkole podstawowej. Przy doborze kolorów ogranicza Cię przecież jedynie wyobraźnia! Wejdź na strych, odszukaj zakurzone kredki (lub farby) i do dzieła!

Kolorowanki dla dorosłych, które już teraz możesz pobrać na swój komputer i wydrukować, stanowią świetny sposób na relaks po długim i wyczerpującym dniu w pracy. Jeśli wypróbowałeś już większość popularnych sposobów na redukcję stresu, takich jak smaczny napar z melisy czy ćwiczenia oddechowe, warto sięgnąć również po kolorowanki. Dzięki nim nie tylko pozbędziesz się nadmiaru złych emocji, ale przede wszystkim uwolnisz swoją kreatywność. Tworząc różnokolorowe obrazki możesz odpocząć od codziennej monotonii, co jest niezwykle ważne dla utrzymania zdrowego balansu życia. 

 

Dodaj odrobinę koloru do Excela

Jeśli w swojej firmie odpowiadasz za przygotowanie różnego rodzaju analiz czy rozliczeń, z pewnością doskonale znasz sytuację, w której przez cały dzień wpatrujesz się w kolejne cyferki i różnego rodzaju wykresy. Być może zastanawiasz się teraz, w jaki sposób mógłbyś dodać do tego zadania nieco kolorów czy kreatywnych rozwiązań. Przecież kolumny wypełnione danymi mogą wydawać się jedną z najnudniejszych rzeczy w pracy… Odpowiedź  na to pytanie jest jednak na wyciągnięcie Twojej ręki!

Monotonne wykresy zamień w kolorową przygodę! Jeśli podczas swojej pracy tworzysz mnóstwo wykresów obrazujących przeróżne dane, warto pokusić się o wprowadzenie do nich nieco koloru. Dzięki temu nie tylko będziesz mógł dać upust swojej kreatywności, ale przede wszystkim wprowadzisz do swojej pracy nieco koloru. Jak to zrobić?

●   Zaznacz pojedynczy znacznik wykresu, w którym chcesz zmienić kolor

●   W opcji Formatowanie kliknij na Style kształtów a następnie Wypełnienie kształtu 

●   W części Kolory motywu wybierz kolor, który chcesz nadać swojemu wykresowi 

Gotowe! Monotonia właśnie w tej chwili opuściła Twoje stanowisko pracy! Dzięki tej szybkiej sztuczce możesz nadać wykresowi dowolny kolor. Pamiętaj, że warto zawsze dbać o estetykę w swojej pracy i dobierać do siebie kolory tak, żeby nie były one zbyt „gryzące się”.

 

Pozwól działać wyobraźni!

Pomyśl o sytuacji, w której musisz po raz kolejny przedstawić tę samą prezentację kolejnej grupie współpracowników. Chociaż starałeś się, żeby była ciekawa, to po wielokrotnym jej omówieniu zwyczajnie Ci się znudziła. Zastanawiasz się w jaki sposób możesz odnaleźć w sobie jeszcze trochę zaangażowania w omawianie kolejnych slajdów. Patrząc na swoją prezentację przed kolejnym wystąpieniem dochodzisz do wniosku, że jej szata graficzna wymaga odświeżenia. Twoja wyobraźnia zaczyna pracować, jednak wiesz doskonale, że zostało Ci niewiele czasu na ewentualne zmiany Twojej koncepcji – pierwsi uczestnicy kolejnego spotkania właśnie zaczynają wchodzić do sali. Czy jesteś jeszcze w stanie uratować ten meeting? 

Pamiętaj, że przy pracy z prezentacją często ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia! Jeśli do wystąpienia zostało mało czasu, do uwolnienia swojej kreatywności możesz wykorzystać na przykład narzędzie Microsoft Copilot w PowerPoint. Dzięki niemu zamienienie Twojej zwyczajnej prezentacji w prawdziwe dzieło sztuki zajmie zaledwie kilka chwil! To świetne rozwiązanie, gdy czas nieubłaganie pędzi i działa na Twoją niekorzyść.

 

Zadbaj o swoją kreatywność

Inspirujące kolorowanki czy różnobarwne wykresy mogą sprawić uśmiech niemal na każdej twarzy. Warto pomyśleć o tym, gdy do Twojego życia wkrada się monotonia. Dbanie o swoje wewnętrzne dziecko pomaga nie tylko pokonać stres, ale przede wszystkim jest podstawą do dobrej i efektywnej pracy. Usiądź wygodnie przed komputerem i daj pracować swojej wyobraźni!

Chcesz poznać inne sposoby na obudzenie swojego wewnętrznego dziecka? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, żeby do Twojego biura zawitało trochę dziecięcej radości.

Powiązane artykuły
Jak wykorzystać Microsoft Create w codziennej pracy?
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Jak wykorzystać Microsoft Create w codziennej pracy?
Automatyzacja procesów biurowych, czyli jak pozbyć się monotonii w pracy
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Automatyzacja procesów biurowych, czyli jak pozbyć się monotonii w pracy
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja