Do niedawna spotkania online w większości firm były przeprowadzane sporadycznie, jednak od czasów pandemii stały się one codziennością. W wielu przedsiębiorstwach praca na różnych stanowiskach nie byłaby tak skuteczna, gdyby nie komunikator Microsoft Teams. Zastanawiasz się, czy sprawdzi się w twojej organizacji? Przeczytaj, jak przebiega jego wdrożenie i jak na tym skorzysta twoja firma.
Zalety stosowania Microsoft Teams w organizacji
Nie bez powodu komunikator Teams cieszy się popularnością na całym świecie. Aplikacja dostępna jest w wersji desktopowej, mobilnej i przeglądarkowej. Za jej pomocą możesz przeprowadzać rozmowy o pracę, spotkania biznesowe czy konferencje z pracownikami zdalnymi. Udostępniaj obraz z kamery, prezentacje wyświetlane na pulpicie i inne pliki. Teams to także chat do pisemnej wymiany wiadomości oraz platforma do udostępniania dokumentów. Organizuj pracę poprzez dowolne tworzenie zespołów i kanałów z różnymi poziomami dostępów. Zsynchronizuj Teams z kalendarzem programu Outlook, aby każdy z pracowników widział, na kiedy zaplanowane są spotkania. Twoje rozmowy i przesyłane pliki będą chronione za pomocą szyfrowania danych. Dodatkowo możesz też wprowadzić inne zabezpieczenia.
Jak przebiega wdrożenie Microsoft Teams?
Pierwszym krokiem wdrożenia programu Teams w każdej organizacji jest ustalenie jej potrzeb oraz określenie wymogów technicznych. To z kolei wpłynie na wybranie formy licencji. Microsoft Teams Essentials, w porównaniu do wersji bezpłatnej, oferuje możliwość dołączenia do spotkania nawet 300 użytkowników, całodobową pomoc techniczną przez telefon i Internet oraz większą ilość miejsca na pliki i dokumenty. Jest ona również dostępna także w planach Microsoft 365:
● Business Basic,
● Business Standard,
● Business Premium
● Office 365 E5
● Microsoft 365 E5.
Jeśli więc potrzebujesz także innych programów spod znaku Microsoft, rozważ nabycie pełnego pakietu. Po zakupie należy przeprowadzić konfigurację oraz utworzyć zespoły i kanały. W zależności od firmy będą one dotyczyć wybranych stanowisk, działów lub grup projektowych. Instalacja może być przeprowadzona na komputerach lub także urządzeniach mobilnych. Ostatnim krokiem wdrożenia Microsoft Teams są testy, podczas których sprawdza się, czy konfiguracja przebiegła prawidłowo i wszystkie zamierzone efekty zostały osiągnięte.
Dlaczego wdrożenie Microsoft Teams powinno być przeprowadzane z partnerem Microsoft?
Darmowa aplikacja Teams jest bardzo korzystną ofertą, lecz w wielu organizacjach jej funkcjonalność z pewnością nie będzie wystarczająca. Jeśli chcesz zakupić programy Microsoft i przy tym nie wyrzucić pieniędzy w błoto, skontaktuj się z partnerem Microsoft. Wspólnie ustalicie, która licencja najlepiej zaspokoi potrzeby automatyzacji w twojej firmie. Na tym jednak współpraca się nie kończy, ponieważ partner może pomóc twoim pracownikom rozwiązać wiele problemów takich jak przeniesienie poczty czy stworzenie współdzielonych kalendarzy. W zależności od wymagań dopasuje poziom dostępności oraz skonfiguruje dodatkowe funkcje Teams. Dodatkowo możesz wysłać pracowników na szkolenia, które przybliżą zakres funkcji oraz mało znane rozwiązania usprawniające pracę na wybranych stanowiskach.
Dlatego zachęcamy Cię do skorzystania z bezpłatnej konsultacji z nami, certyfikowanym partnerem Microsoft. Eksperci Alterity mogą pomóc Ci ocenić, jakie potrzeby ma Twoja firma i które licencje będą najbardziej odpowiednie. Będą również w stanie pomóc Ci skonfigurować Teams, tak aby odpowiadał specyficznym wymogom Twojej organizacji, oraz przeszkolić Twój zespół, aby mógł wykorzystać pełnię możliwości tego potężnego narzędzia. Skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby dowiedzieć się, jak Microsoft Teams może pomóc Twojej firmie osiągnąć sukces w nowym, zdalnym świecie pracy.