Cele Viva – wyznaczaj priorytety w swojej firmie dzięki nowości od Microsoft

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Cele Viva – wyznaczaj priorytety w swojej firmie dzięki nowości od Microsoft

Cele Viva – nowość Microsoft na wyznaczanie priorytetów w firmie 

W roku 2022 Microsoft zapowiedział nową usługę do wyznaczania celów i zarządzania, która będzie ukierunkowywać zespoły na realizację priorytetów strategicznych organizacji. Mowa tu o rozwiązaniu Cele Viva, które jest już częścią bieżącej subskrypcji pakietu Microsoft Viva.  

 

Wprowadzenie do Cele Viva 

Microsoft Viva jest platformą do obsługi pracowników. Obejmuje informacje, wiedzę, zasoby i wnioski.  Natomiast Cele Viva polepsza przejrzystość pracy poprzez dążenie do realizacji najważniejszych priorytetów firmy. Ukierunkowane zespoły mogą łatwiej podejmować rozsądne decyzje, które wpłyną na pożądane wyniki. Cele Viva to rozwiązanie, które do codziennego przepływu pracy wprowadza cele biznesowe. Automatyczne przypomnienia, powiązane dane i możliwość udostępniania całej organizacji kluczowych rezultatów przyczyniają się do bycia na bieżąco. Określenie celów i wskaźników sukcesu na głównych poziomach organizacji wpływa na lepsze ukierunkowanie pracy i ustalenie priorytetów.  Poszczególne działy i zespoły mogą koncentrować się na definiowaniu kryteriów sukcesu powiązanych z celami biznesowymi. 

 

Jak to wygląda w praktyce? 

Za pomocą niestandardowych pulpitów nawigacyjnych oraz dynamicznie aktualizowanym celom możesz kierować dyskusje na konkretny temat, udostępniać kontekst i ułatwiać raportowanie. Użyj linków do pulpitów nawigacyjnych z możliwością udostępniania i przekazuj dane o postępach w organizacji. Strony celów indywidualnych, organizacyjnych i zespołowych pozwalają koncentrować się na najistotniejszych czynnościach. Wspólna wizja i język są przede wszystkim potrzebne w pracy hybrydowej, która dla wielu jednostek od czasu pandemii stała się codziennością. Przejrzyste cele zachęcają pracowników do współpracy, kreatywności oraz działania tak na poziomie indywidualnym, jak i zespołowym. Stosowanie metodologii wyznaczania celów i kluczowych rezultatów wpływa na podejmowanie ryzyka w pracy.  

 

Cele Viva – dla kogo? 

Cele Viva można wdrożyć niezależnie od stanowiska. Będzie ona skuteczna dla członków zarządu, kierowników zespołów oraz szeregowych pracowników. Przybiera formę indywidualnych spotkań z przełożonymi, prezentacji oraz zwykłego procesu planowania. Tę usługę można połączyć z Teams, Azure DevOps oraz narzędziami używanymi przez klientów do zarządzania pracą i obsługą danych. Microsoft zapowiedział też integracje z Microsoft Power BI, platformą Microsoft Viva oraz innymi aplikacjami i usługami z pakietu Microsoft 365.

Powiązane artykuły
Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Zastosowania Microsoft 365
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja