Webinary – czy warto brać w nich udział?

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Webinary – czy warto brać w nich udział?

Według ekspertów, coraz więcej osób zapisuje się i bierze udział w różnego rodzaju webinarach. Czasy, w których zdobywanie wiedzy kojarzyło się tylko z długimi godzinami spędzonymi w bibliotece, stały się już na szczęście historią. Obecnie wyszukiwanie informacji i dokształcanie się jest niezwykle proste. Nie musisz już spędzać długich godzin na często niewygodnych bibliotecznych krzesłach, by poszerzać swoje horyzonty!

Internet otworzył przed nami mnóstwo możliwości, z których warto korzystać. Jedną z nich są bez wątpienia webinary – zarówno płatne, jak i te darmowe. To prawdziwa kopalnia wiedzy! Dzięki ekspertom możesz podnosić swoje kwalifikacje nie wychodząc z domu. Na jakie webinary najlepiej jednak zwrócić uwagę?

 

Spotkania poszerzające wiedzę

Webinary związane z konkretnymi narzędziami stały się popularne w czasach zamknięcia i lockdownu. Często były jedynym sposobem na poszerzenie swojej wiedzy, gdy wszystko i wszyscy pozostawali w zamknięciu. Dzięki umiejętnościom pozyskanym w trakcie spotkań online, nawet trudny czas zawieszenia mogłeś spędzić efektywnie. Czy jednak teraz, kilka lat po całym zamieszaniu, warto interesować się jeszcze wiedzą przekazywaną podczas webinarów?

W dynamicznie rozwijającym się świecie biznesu każdy moment jest dobry na to, żeby zaktualizować bądź też zdobyć nową wiedzę. Pomyśl o sytuacji, w której znajdujesz w Internecie artykuł o innowacyjnej usłudze Microsoft. Zastanawiasz się, w jaki sposób to narzędzie może usprawnić pracę w Twojej firmie. Szybsze redagowanie maili? A może tworzenie multimedialnych prezentacji w kilka minut? Ciągle myślisz o tym, która z tych opcji najlepiej ulepszy wykonywanie najważniejszych obowiązków w Twojej firmie.

Dzięki udziałowi w webinarze możesz zobaczyć, jak w praktyce wykorzystywane są popularne narzędzia i jak usprawniają pracę prawdziwych firm. To nie tylko sucha i nudna teoria – eksperci pokazują Ci, jak efektywnie wykorzystywać zarówno znane Ci już narzędzia, jak i te nieco nowsze. Dzięki temu możesz poszerzyć swoją wiedzę i sprawić, że Twoja codzienna praca stanie się znacznie szybsza. Nie musisz już przedzierać się przez setki godzin kolejnych Internetowych kursów. Webinary skupiają się na konkretnym temacie, który jest analizowany przez eksperta. To najlepszy sposób na to, by poznać konkretne zastosowania konkretnych narzędzi w najkrótszym możliwym czasie.

 

Pozwól sobie na rozwój!

Każdy z nas zasługuje na to, by bez żadnych trudności podnosić swoje kompetencje. Jeśli nie masz możliwości, by regularnie uczestniczyć w ciekawych szkoleniach, warto rozważyć opcję uczestnictwa w różnego rodzaju webinarach. Jeśli interesują Cię te związane z narzędziami Microsoft – koniecznie zaobserwuj nasz profil na LinkedIn. Dzięki temu zawsze będziesz doskonale poinformowany o datach zbliżających się darmowych spotkań z ekspertami Alterity. Do zobaczenia!

Powiązane artykuły
Bezpieczeństwo w Microsoft Copilot
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Bezpieczeństwo w Microsoft Copilot
Biznesplan – czy wiesz jak go stworzyć?
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Biznesplan – czy wiesz jak go stworzyć?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja