Copilot vs ChatGPT – który z nich wybrać?

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Copilot vs ChatGPT – który z nich wybrać?

Technologia AI na stałe zagościła już w naszym życiu. Bez względu na to, czy jesteśmy jej zwolennikami, czy też nie do końca rozumiemy jej fenomen, sztuczna inteligencja pomaga coraz większej ilości osób. Dzięki wykorzystaniu jej potencjału, wiele firm zyskało niezawodnego pomocnika, który wyciągnie pomocną dłoń gdy jest ona najbardziej potrzebna.

Wśród narzędzi korzystających z technologii AI, dwa z nich cieszą się największą popularnością. Mowa tu oczywiście o ChacieGPT od OpenAI, który jakiś czas temu zrewolucjonizował rynek, oraz o Copilocie od Microsoft. Ten drugi zyskuje w ostatnim czasie coraz większe grono sympatyków. Jakie są między nimi podobieństwa? Co różni je od siebie? Przekonaj się sam!

Wypróbuj za darmo

Wdrożenie do pracy narzędzi opartych na sztucznej inteligencji to zawsze duże wydarzenie. Zarówno Ty, jak i Twoi współpracownicy, musicie być świadomi tego, że czeka Was prawdziwa rewolucja. Żeby móc w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w AI, warto na początek zapoznać się z podstawowymi funkcjami tych narzędzi. Do tego zadania świetnie sprawdzą się darmowe wersje zarówno Copilota, jak i ChatuGPT.

Popularny od jakiegoś czasu ChatGPT kryje w sobie wirtualnego bota, z którym możesz swobodnie porozmawiać. W wersji darmowej trzeba jednak nieco uważać – niektóre informacje przekazywane przez Chat nie mają pokrycia w rzeczywistości. Bezgraniczne zaufanie do tego darmowego narzędzia może niestety prowadzić do przykrych konsekwencji, takich jak na przykład powielanie nieprawdziwych informacji.

W przypadku Copilota, darmowa wersja również ogranicza się jedynie do korzystania z interaktywnego czatu. Dzięki inteligentnemu przeszukiwaniu Internetu, Copilot zawsze udostępni Ci aktualne informacje. To sprawia, że Copilot staje się pomocnikiem godnym zaufania. Nie musisz martwić się o to, że Copilot minie się z prawdą – to przecież do niego niepodobne! Już w darmowej wersji Microsoft oferuje potężne wzmocnienie, które pozwala na cieszyć się pomocą AI w nawet najtrudniejszych zadaniach.

Wersja dla wymagających

Jeśli chcesz korzystać z pomocy wirtualnego asystenta na co dzień, warto zastanowić się nad zakupem licencji. Niezależnie od tego, czy planujesz pracować z ChatemGPT czy z Copilotem, wersja płata zawsze będzie oferować znacznie lepsze możliwości.

Pomyśl o sytuacji, w której wracasz do pracy po dłuższej nieobecności. Spokojnie odpalasz swojego służbowego maila, tylko po to, by za chwilę przerazić się ilością nieodczytanych wiadomości. Wydaje Ci się to wręcz nieprawdopodobne – zaledwie w ciągu jednego tygodnia otrzymałeś prawie 100 nowych maili! Każdy z nich może zawierać szalenie ważne informacje. Doskonale wiesz, że bez przeczytania ich nie będziesz w stanie określić, którym z nich nadać najwyższy priorytet. W takiej chwili przypominasz sobie o narzędziach opartych na technologii AI. Które z nich będzie najlepsze do tego, by pomóc Ci sprostać temu wymagającemu zadaniu?

W przypadku wykorzystania do tego zadania Chatu GPT, musisz uzbroić się w cierpliwość i wkleić do okna rozmowy każdą kolejną otrzymaną wiadomość. Mimo płatnej wersji, to narzędzie nadal pozostaje jedynie czatem, na którym możesz jedynie wpisywać swoje zapytania. Taka sytuacja sprawia, że Twój problem nie zostanie niestety szybko rozwiązany. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup licencji Copilota, stos Twoich maili może zostać podsumowany w kilka chwil! Dzięki unikalnym funkcjom, które dostępne są w płatnej wersji narzędzia Microsoft, masz możliwość stworzenia zestawienia otrzymanych wiadomości. Ponadto, Copilot może odszukać w nich dla Ciebie najważniejszych informacji. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który możesz przeznaczyć chociażby na odpisywanie na kolejne ważne wiadomości.

Opłata za korzystanie z ChatuGPT jest stała i wynosi około 20$ miesięcznie. Cena Copilota zależy od wielu czynników, takich jak na przykład wielkość Twojej organizacji czy jej specyficzne potrzeby. Jeśli chcesz poznać dokładne wyliczenie kosztów uwzględniających wszystkie najważniejsze zmienne związane z Twoją firmą, koniecznie skontaktuj się z nami!

Czy AI naprawdę pomaga w pracy?

Przeglądając różne strony Internetowe, z pewnością natknąłeś się już na wiele artykułów mówiących o tym, jak sztuczna inteligencja pomaga pracownikom w wykonywaniu ich codziennych obowiązków. Po zobaczeniu dziesiątek takich samych stwierdzeń, zastanawiasz się, czy nie są to jednak tylko puste słowa. Czy znasz już zatem prawdziwe przykłady użycia tych narzędzi?

Przyjrzyjmy się bliżej sytuacji Jana, który jest liderem teamu zajmującego się sprzedażą. Od kilku tygodni wydajność jego zespołu wyraźnie spadła. Jan zastanawiał się, co zrobić, żeby podnieść zarówno wyniki, jak i morale wśród swoich współpracowników. Podczas rozmowy ze swoim przełożonym dowiedział się, że w ostatnim czasie firma wdrożyła najnowsze narzędzie AI od Microsoft. Jan, jako doświadczony lider, doskonale wiedział, jak wykorzystać tę informację. Postanowił zorganizować w swoim zespole spotkanie, podczas którego wspólnie ze swoimi współpracownikami odkrywał kolejne zastosowania Copilota opisane w znalezionym w Internecie artykule. Ta sytuacja okazała się być wielkim sukcesem – zespół bawił się świetnie! Tworzenie śmiesznych prezentacji czy generowanie żartobliwych dokumentów sprawiły, że na nowo odżyła w nich chęć do podnoszenia swoich wyników. Dzięki Copilotowi, zespół zyskał wiedzę na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w swojej codziennej pracy.

Od tego czasu, współpracownicy Jana doskonale wiedzą, jak Copilot może pomóc im w wykonywaniu ich obowiązków. Każda  prezentacja czy trudna w redakcji umowa powierzana jest Copilotowi – wirtualnemu pomocnikowi, który radzi sobie z nawet najtrudniejszymi zadaniami biurowymi!

Zaufaj sprawdzonej marce

Nie warto bać się wszystkiego, co nowe. Rozwój technologii pozwoli Ci nie tylko osiągać coraz to bardziej ambitne cele, ale przede wszystkim sprawi, że Twoja praca stanie się znacznie łatwiejsza. Sztuczna inteligencja powstała przecież po to, żeby każdego dnia działać niczym niewidzialna ręka, która pomoże, gdy będziesz tego najbardziej potrzebował. Nie bój się wpuścić jej do swojego biura!

Każdego roku na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania, które bazują na technologii AI. Warto jednak zaufać sprawdzonej marce. Microsoft od lat pomaga swoim użytkownikom usprawnić nie tylko ich pracę, ale również codzienne życie. Narzędzia takie jak Word czy Excel stały się podstawą pracy – i to nie tylko tej biurowej! Na przestrzeni lat znalazły swoje zastosowanie w różnego rodzaju instytucjach, szkołach czy firmach. W Alterity wierzymy, że dokładnie taki sam los czeka Copilota. To innowacyjne i niezwykle rozbudowane narzędzie jest wprost stworzone do tego, by nieść pomoc! Jeśli chcesz poznać cały wachlarz jego zastosowań, zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem. Gwarantujemy, że wyjdziesz z niej uzbrojony w niezbędną wiedzę z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w Twoim biznesie.

Powiązane artykuły
Bezpieczeństwo w Microsoft Copilot
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Bezpieczeństwo w Microsoft Copilot
Copilot for Microsoft 365- wirtualny asystent, którego potrzebujesz
Najnowsze artykuły Nowości Microsoft 365
Copilot for Microsoft 365- wirtualny asystent, którego potrzebujesz
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja